Taşdelen'da Firma Ara
 
Taşdelen Haberleri
 
Tarih: 29.11.2012 10:29:36
Bu haberi 4.563 kişi okudu.

Taşdelen’in ilk AVM’si Kardiyum’a İlgi Artıyor

Kardiyum Alışveriş ve Yaşam Merkezi Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer, İstanbul Anadolu Yakası’nın en hızlı gelişim kaydeden butik AVM’si olduklarını kaydetti.Kendinizden bahseder misiniz biraz? Aydoğan Süer kimdir?

1981 Adana doğumluyum. Kamu Yönetimi Bölümü’nde eğitim aldıktan sonra,Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde İşletme MBA programını tamamladım. California Preston Üniversitesi Yönetim Bilimi dalında doktora öğrenimime devam ettim. Bir yandan akademik kariyerimi sürdürürken iş hayatıyla da iç içeydim. Çeşitli STK’larda görevlerim var. Avrupa Kalite Yönetim Vakfı’nda değerlendirici olarak görev yapıyorum ve TÜMBİAD (Tüm Bürokratlar ve İş Adamları Derneği) üyeliğini sürdürüyorum. Bunun dışında; Türkiye’deki belediyelere, siyasi partilere ve emniyet birimlerine eğitim ve danışmanlık hizmetleri veriyorum.

İş hayatınız nasıl başladı? Bugünlere nasıl geldiniz?

İş hayatındaki kariyerim 1999 yılında Tüzün Yapı’da başladı. Daha sonra 2002 yılında Kurumsal İletişim ve İdari İşler Müdür Yardımcısı olarak görev aldığım MNG Havayolları’nda 2004 yılına kadar bu görevimi sürdürdüm. 2005 yılında Baymer Turizm ve Yatırım şirketine geçerek Carousel Alışveriş Merkezi’nde işletme müdürü olarak başladığım görevimde çok keyifli bir aile ortamında başarılı bir 6 yıl geçirdim. Carousel’in benim hayatımda çok özel bir yeri bulunuyor. 2011-2012 yılında grup şirketlerinden Mermerler Otomotiv’in Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği Chery’de genel müdür yardımcısı olarak görev yaptım. Mayıs ayından bu yana ise Ankor Holding çatısı altındaki Kardiyum Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde genel müdür olarak görevimi sürdürüyorum.

Kardiyum AVM’yi tanıyabilir miyiz?

İstanbul Anadolu Yakası’nın hızlı gelişim kaydeden ilçelerinden biri olan Çekmeköy’de 15 bin metrekare kiralanabilir alanda 50’ye yakın mağaza ile ziyaretçilerine hizmet veriyor. Sağlık ve medikal sektörünün önde gelen gruplarından biri olan Ankor Holding çatısı altındaki Kardiyum AVM butik yasıyla bölge halkının yoğun ilgisini çekiyor.

AVM’nizin doluluk oranı nedir? Hangi markalarla ziyaretçilerinize hizmet sunuyorsunuz?

Altı aylık yoğun bir çalışma sonrasında bugün yüzde 90 doluluk oranına ulaştık. Hedefimiz 2013 yılının ilk yarısına kadar bu oranı yüzde 100’e çıkarmak olacak. Oluşturduğumuz marka karmasıyla bölgemizde önemli bir çekim gücü yarattık. Kardiyum AVM, Türkiye’nin en önemli markalarını bölge halkıyla tanıştırdı diyebilirim. CarrefourSA, Kiğılı, Bimeks, Flo, Mudo City, Bücürük ve sayamayacağım daha birçok markaya ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Kardiyum AVM bölge ile birlikte büyümeye devam edecek.

Kardiyum AVM’nin etkinlik ve sosyal sorumluluk projeleriyle ilgili çalışmalarını öğrenebilir miyiz?

Müşterimizin AVM içinde kendisini rahat hissetmesini sağlayacak etkinlik ve aktiviteler gerçekleştiriyoruz. Örneğin her hafta sonu ortak alanımızda canlı müzik dinletisi düzenliyoruz. Kardiyum bölgenin ilk AVM’si, ilklerin bir arada olduğu bir yaşam alanı. Bu nedenle yeni bir AVM olarak etkinlik ve sosyal sorumluluk projelerini önemsiyoruz. Geçtiğimiz 6 ayda 30’a yakın etkinlik yaptık. Bölgemizdeki sosyal sorumluluk projelerini destekledik. Anaokullarıyla birlikte önemli organizasyonlar gerçekleştirdik. Sektör, kurum ayırt etmeksizin bölgede faaliyet gösteren yatırımcıları destekledik. STK’larla, yerel yönetimlerle, muhtarlarla aynı masa etrafında bölgenin kalkınması için neler yapabileceğimiz üzerinde konuştuk.

Kardiyum AVM’nin resmi açılışı henüz yapılmadı? Bununla ilgili bir takvim belirlediniz mi? Açılışa özel ne gibi kampanyalar olacak?

Resmi açılışı Ocak 2013 gibi yapmayı planlıyoruz. Açılışa özel olarak kısa bir süre sonra araç kampanyamızı başlatacağız. Yine önümüzdeki süreçte eğlence ve sosyal sorumluluk çalışmalarına ağırlık vererek sadık ziyaretçilerimizin sayısını artırmayı hedefliyoruz. Özellikle butik AVM konseptinde önemli bir konuma geleceğimizi düşünüyorum.